COMMITTEES, TEAMS AND CONTACT US

 Administrative Team

2017-19                       Andre Dobson                         Calvary, Alton
2017-19                       Dan Penrod                             Pleasant Ridge BC, Collinsville
2017-19                       Danny Holliday                        Victory BC, Alton
2018-20                       David Brown                           Dow SBC, Dow
2018-20                       Tim Lewis                                Bethel BC, Troy
2018-20                       Brian Smith                             Second BC, Granite City
2019-21                       Sherman Smith                       Pleasant Ridge, Collinsville

 

Trustees

2017-19                       Kevin Auten                            Meadowbrook, Moro
2018-20                       Daniel Wilson                          Grace BC, Granite City
2019-21                       Danny Mitchell                        Crosspoint SBC

 

Revitalization Team

                                    Jesse Tedder                          Calvary, Granite City
                                    Filled by CRT
                                    David Brown                           Dow SBC, Dow
                                    Mike Watkins                          New Life, Hamel
                                    Filled by CRT

 

Missions Team

Chairperson –             TBD by MT
Vice Chair –                David Denton
Secretary –                  Stephanie Stupperich
Team: Robin Cain; Mary Sue Cash; William Cash; David Denton; Carol Harmon; Richard Harmon; Mary Krupp; Bethany Richards; Tammy Richards; Stephanie Stupperich; Deanna Voliva; Yvonne Whetzel; Eva Zeisset

 

Credentials Committee

2017-19                       Gary Steffaniak                       Metro, Edwardsville
2018-20                       Sherman Smith                       Pleasant Ridge BC, Collinsville
2019-21                       Ben Ritz                                  Emmanuel, Granite City

 

Officers

Moderator –                 Rob Schneider
Vice-Moderator –         David Denton
Clerk –                         Connie Noel
Assist. Clerk –             Pat Farmer
Treasurer –                  Bob Peterson
Assist. Treasurer –      Tony Rangel